OyunDerece | Bizimle Çalışmak İster misiniz ?

Merhabalar,

OyunDerece 2016 senesinde küçük bir şahıs platformu olarak yayın hayatına başlayıp zaman içerisinde eksik gedik giderilerek kendimize birşeyler katarak profesyonel bir portal haline gelmiştir. Bizimle uzun soluklu çalışabilecek, sorumluluk sahibi, istikrarlı, çalışkan ve dürüst takım arkadaşları arıyoruz. Eğer siz de kendinize güveniyorsanız, bu büyük topluluğun yönetiminde söz hakkı sahibi olmak istiyorsanız, hem birşeyler öğrenip hem de öğretmek, hem birşeyler kazanıp hem de kazandırmak istiyorsanız aşağıda linkteki formu doldurup bize gönderiniz.

Sitemizin Amacı ; 

Sitemizin amacı tüm oyuncuların ilgisini çeken ve bilgi,haberler alabileceği bir platform oluşturmak. Bir oyuncu sitemize girdiğinde hem bilgi alabilecek hemde eğlenceli listeler,testler,anketler ve videoları görebilecek ve eğlenebilecek. Oyuncuların ihtiyacı olan tüm bu bilgiler ve paylaşımlar sitemizdeki herkes tarafından da yapılabiliyor olacak. Oyun, Teknoloji, E-Sport, Film, Dizi.. vs oyuncuların ilgisini çeken herşeyi sitemizde barındırmayı düşünüyoruz. Kısacası hem eğlendirirken hemde bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Oyun Derece’nin Oyuncuların Mekanı olmasını amaçlıyoruz.

Sitemiz ilk kurulduğunda Türk bir bilişim firması sponsorumuzdu ilk kuruluşumuz aslen 2012 yılında GameWarriors.org ile olmuştu fakat sponsor anlaşmazlıkları ve türlü sıkıntılar nedeniyle kapatmak zorunda kaldık. Ancak şuan kendi bünyemizde adını vermek istemiyorum bir hosting şirketimiz mevcut ve kendi sunucularımızda güvenle sitemizi barındırıyoruz. Şimdi diyeceksinizki buraya kadar neden anlattın. 2 Senedir açık olan bir sitenin neden bukadar yavaş ilerlediğini ve düşüşler olduğunu soranlar ve geçmişini bilmek isteyenler için baştan bunları yazmak istedim. İllaki soranlar olacaktı. 

Şimdi gelelim Editör alımı kısmına ve gereksinimlere;

– Oyun,Teknoloji,E-Sport, Film,Dizi ile ilgilenen(Ağırlık olarak bu bölümler olacak çünkü oyunculara hitap ediyor olacağız fakat sitemizde daha birçok bölümde var)

– Sitemize yoğunluk verebilecek(Çok sıkmıyoruz günlük yazı girişi yapabilecek)

– Yaş olarak 16+(Yaşa çok takılı kalmam fakat olgun kişilik olması gerek tabiki)

– İmla kurallarına uyabilen aktif  haber,makale,inceleme, yazı yazabilecek

– Özgün yazılar yazabilecek(Yazılan yazıların özgün olması yada yabancı sitelerden çeviri yapabilmesi)

– Sürekli Temas halinde olabileceğimiz ve siteyle gerçekten ilgilenebilecek

– Evden çalışırken kendi düzen ve disiplinini sağlayabiliyor olması

– En önemliside gerçekten çalışmak isteyen, ileride sıkılmayacak ve uzun vadeli çalışmayı düşünen kişiler olması(2 gün sonra ben sıkıldım, sorunlarım var, artık ilgilenemicem tarzında mazeret uyduranlarla çok karışılaştım. Lütfen özellikle bu kısmı görün)

Sitemizde çalışmanın faydaları nelerdir?

– Öncelikle editörlerin para alacağını kesinlikle söylememiz gerek. Fakat yeni tasarıma geçtik ve yeni bir site kadar ilerlediğimizi varsayarsak şuanda bir reklam anlaşmamızın olmadığını anlayacağınızı varsayıyoruz. Haliyle belli bir süre ücret ödenmeyeceği ve gönüllü olarak çalışılacağını söylememiz gerek. İlerleyen süreçde gelen reklam gelirlerine göre editörler arasında çalışma bazında değerlendirilip ödemeleri yapılacaktır.

– Serbest yazar olabilirsiniz. Bu sayede yazdığınız özgün yazı, makale ve okunmasına göre ücret alacağınızı belirtmek isterim. Şuan bunların istatistikleri belirlenmediği için net ücret söyleyemesekde ilerde olacak. Fakat yukarıda bahsettiğim gibi bu belli bir süreçden sonra olacak.

– Her ne olursa olsun sitemiz devam edecek. Yani kafanızda ya kapanırsa düşüncesi kalmasın. Emekleriniz sitemizde güvende. Host ve sunucu sponsoru şirket bizim J

– Sürekli ilerleyen bu ailede bir yeriniz olmuş olacak.

– Youtube kanalınız varsa kendi reklamınızı yapma şansınız oluşacak. Kendi videolarınızı paylaşabileceksiniz.(Belli şartlar çerçevesinde) Hatta ilerleyen süreçde beraber videolar çekebiliyor olucaz. Youtube ile uğraşanlar için ilerleme garantisi olacak.

– Kendinizi tanıtma ve gösterme şansı yakalamış olacaksınız. Size bir nevi referans şansı vermiş olacağız.

– Verilmiş olan davet, ürün ve oyun anahtarlarını ilk siz deneme şansı yakalarsınız.

– İnsanları eğlendirme yada bilgi vermiş olmanın mutluluğunu yaşamış olursunuz.

Ayrıca şöylede birkaç soru olacaktır diye düşünüyorum;

1- Sitenin ismi neden Oyun Derece?

1- Oyun Derece ismini kullanmamazın sebebi sektördeki oyunları derecelendirme sistemi üzerine kurulmuş yapısının olması örn. Tüm Online / Offline oyunları değerlendirerek belli bir Genel Puan oluşturmak istiyoruz ve buna hitaben bu oyunların komünitesinide kendi bünyemizde barındırırak Türkiye’de gaming alanında yer edinebilmiş bir platform olmak istiyoruz gerek portalımız gerekse forumumuzla.

2- Oyun Derece’ye Forum alanı ekleme sebebiniz nedir?

2- 2009 yılından beri DH ve birçok oyun forumunu takip edip görev almışlığım mevcut bu yüzden edindiğim tecrübelere dayanarak her forum belli bir alanın komünitesini toplayarak çok büyük bir kitleye ulaştılar bizimde burada amacımız genel forumlardan Steam, E-spor ve Oyun Dünyasına kendini ait veya yakın hisseden arkadaşlarla buluşup bir topluluk oluşturmak istiyoruz. Bunun en iyi yansımasıda örn. Steam hesap, key satış / takas, Oyun Resim, Video ve Rehberleri paylaşımı ve daha fazlasının forum sitemiz ile mümkün olacağıdır.

Yeterince detaylı ve herşeyi anlattığım bir Editörlük alım yazısı olduğunu varsayarak gelen başvurularında bu şekilde ciddi ve özenli olmasını temenni ediyorum. Gerekli linklere geçecek olursak ; 

Sitemiz ; http://www.oyunderece.com

Editörlük Başvuru Formu ; http://www.oyunderece.com/ekibimize-katilin/

Verilmesi gereken bilgiler ;

Tam ve düzgün doldurduğunuzda Başvurunuz tamamlanmış olacak. Maksimum 1 haftalık bir süreç sonunda değerlendirilip geri dönüş alacaksınız. Eğer geri dönüş olmazsa direkt iletişim maillerinden ulaşabilirsiniz.

OyunDerece | Gaming Store Hizmetinizdedir. Kapat